Balandžio 23–29 d., kaip ir kasmet, bus minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šia Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) organizuojama ir visas šalies bibliotekas vienijančia iniciatyva siekiama skatinti skaitymą, kviesti bendruomenes lankytis renginiuose ir prisijungti prie įvairių iniciatyvų, pristatyti visuomenei Lietuvos bibliotekų pasiekimus, o taip pat – paskatinti pačius bibliotekininkus švęsti savo profesiją.
Nuo 2001 m. minimos jau 25-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema šiemet – „Biblioteka 24/7“, kviečianti sužinoti daugiau apie bibliotekų paslaugas, prieinamas vartotojams net ir po bibliotekų darbo valandų.
Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose:
Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57
Balandžio 29 d. 19 val. Mildos Varnauskaitės pasakojimo pasirodymas „Mėlynabarzdis kaimynas“.
Profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė leidžiasi į kelionę po lietuviškų pasakų pasaulį, kartu pasiūlydama mums sekti jai iš paskos. Besigilindama į užrašytų pasakų variantus, gyvai perteikdama istorijos pulsą ir kūrybiškai juos interpretuodama, menininkė kuria šiuolaikišką pasakojimą, išryškindama jame aktualią žinutę. Pasirodymas „Mėlynabarzdis kaimynas“ – tai lietuviškų pasakų šiuolaikinė interpretacija.
Renginys skirtas bibliotekos 100-ajam gimtadieniui ir Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.
Meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18
Balandžio 23 d. 11 val. susitikimas su vaikų rašytoja Evelina Daciūte.
Susitikimo metu autorė papasakos, kaip gimsta knygos: iš kur krenta idėjos, kaip vyniojasi siužetai, kur dygsta personažai. Rašytoja atsakys į klausimus apie knygas, o paskui vaikai galės išbandyti save rašytojų batuose.
REGISTRACIJA SUSTABDYTA
Vaikų literatūros skyriuje, V. Krėvės pr. 97A
Balandžio 29 d. 18 val. protų mūšis šeimoms „Smegenų ringas“. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga domėsimės netikėčiausiais faktais apie pasaulio bibliotekas ir kitomis įdomybėmis. Registracija tel. +370 37 31 32 18 arba el. paštu vaikai@kaunobiblioteka.lt. Dalyvaujant žaidime reikia turėti bent vieną išmanųjį įrenginį (telefoną ar planšetę).
Aleksoto padalinyje, Veiverių g. 43
Balandžio 28 d. 17.30 val. Ginos Viliūnės knygos „Apolonija“ pristatymas.
Jiedu susitiko 1861 metų vasarą Vilniuje. Ji – dvidešimt trejų, graži ir geidžiama, tačiau svajojanti ne apie meilę, o apie tėvynės laisvę. Jis – rusų armijos kapitonas, trisdešimt penkerių, gyvenantis rengiamo sukilimo idėja. Trys trumpi susitikimai, šiek tiek laiškų – ir po metų atšoktos vestuvės. Likimas jiems skyrė vos devynis mėnesius bendro laimingo gyvenimo. 1863-iųjų balandį Zigmantas paliko besilaukiančią žmoną ir išėjo į Kauno gubernijos miškus vadovauti sukilėlių būriams. Po mėnesio Apoloniją pasiekė žinia: mūšis pralaimėtas, Zigmantas sužeistas, suimtas, įkalintas. Tardomas draugų neišdavė, generalgubernatoriaus Muravjovo įsakymu pakartas Vilniuje, Lukiškių aikštėje.
1863 metų rudenį besilaukianti, serganti Apolonija ištremiama į Rusiją. Prasideda jos, kaip sukilimo vado našlės, kelias, lydimas netekčių ir skausmo, vilties ir mažų džiaugsmų, tikėjimo ir nuoširdaus darbo tėvynės labui. Sunkiame kelyje stiprybės suteikia šeima ir gražių akimirkų prisiminimai. Ir nesvarbu, kad drauge gyventa taip trumpai, o našlauta net 55 metus. Apolonija kantriai laukia susitikimo su vyru, nes tikra meilė nemirtinga: kartu iki mirties ir po mirties.
Eigulių padalinyje, Šiaurės pr. 95
Balandžio 25 d. 17 val. susitikimas su žurnaliste ir rašytoja Virginija Rimkuviene, kuri pristatys savo naują knygą „Pakeliui į rojų“ ir pakvies į įkvepiančią paskaitą-diskusiją tema „Amžiaus vidurio pokyčiai: kaip nesustoti pusiaukelėje“.
Paskaitos metu ieškosime atsakymų, kaip savyje atrasti galios valdyti savo gyvenimą, kaip priimti teisingus sprendimus ir pasitikrinti, ar vis dar esi tėkmėje. Paskaitoje bus įvairių testų ir užduočių, padėsiančių dalyvėms geriau pažinti save.
Autorė geba net apie sudėtingas problemas kalbėti suprantamai, gyvai ir su humoru, tad paskaita tikrai neprailgs, o klausytojos iš jos turėtų išeiti įkvėptos ir puikios nuotaikos.
Žurnalistė ir rašytoja Virginija Rimkuvienė prieš penkerius metus debiutavo su knyga „Man 50. Ir aš dar gyva“. Ši šmaikšti, asmenine patirtimi ir profesionalų patarimais grįsta knyga 2020 m. pateko į geriausiai parduodamų knygos.lt kūrinių dešimtuką ir iki šiol yra tarp skaitomiausių.
Neries padalinyje, A. Stulginskio g. 61
Balandžio 28 d. 9.30 val. susitikimas su rašytoju, edukatoriumi Virgiu Šidlausku „Personažų rokenrolas“.
Kalbėsime apie istorijų personažus, aplinkybes, į kurias jie patenka, jų poelgius. Diskutuosime, ką patys tokiose situacijose darytume kitaip. Piešime knygų veikėjus ir dainuosime apie juos smagias dainas. Sužinosime, kuo naudingas skaitymas ir kaip jis praturtina mūsų gyvenimą.
Registracija tel. +370 37 36 30 70 arba el. paštu neris@kaunobiblioteka.lt.
Parko padalinyje, P. Lukšio g. 58
Balandžio 23 d. 18 val. Giedriaus Petkevičiaus knygos „Diena kai jie ateis. Pabaiga“ pristatymas.
„Mielas skaitytojau, susitinkame naujos knygos puslapiuose, kuriuose jūsų laukia kovojanti Lietuva ir liepsnojanti meilė. Čia gimsta karo draugystė, dega miestai, politikai rezga klastas, o Mato ir Nerijos laukia lemtingi išbandymai. Skamba kaip nuotykių romano, papuošto lengvu erotikos žiupsniu, aprašymas?
Ne viskas taip paprasta – pasakojimas leis užduoti klausimus sau pačiam: kaip aš elgčiausi karui atėjus į Lietuvos žemę? Ar mokėčiau išgyventi kovodamas, o galbūt – civilio vaidmenyje? Pagaliau, ar galėčiau mylėti žmogų, kuris, rodosi, išėjo amžiams, o gal tiesiog pasirinkčiau ramų saugumą siautėjančios grėsmės fone?“
Balandžio 28 d. 17 val. kūrybinės dirbtuvės „Tapymas pastele“. Renginį ves edukatorė Laura Kačinskienė. Pridėkite spalvų ir kūrybos į savo gyvenimą. Kviečiame į renginį, kuris susijęs su vienu žymiausių Lietuvos menininkų – Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu. Renginio metu bus aptariama knyga „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Tapyba“, kurioje gilinamasi į šio genialaus menininko kūrybos pasaulį, jo tapybos technikas ir unikalų kūrybinį palikimą. Knyga atskleidžia Čiurlionio tapybos subtilybes, jo gyvenimo ir kūrybos ryšį su gamta, muzikos ir dailės sintezę, kuri iki šiol žavi ir įkvepia. Po knygos pristatymo kviečiame į kūrybines tapymo pastele dirbtuves, kur atrasite paslaptis, leidžiančias sukurti nuostabius meno kūrinius. Tapymo pastele dirbtuvės suteiks galimybę išlaisvinti savo kūrybiškumą ir pritaikyti gautas žinias praktikoje.
Registracija tel. +370 37 31 41 08 arba el. paštu parko@kaunobiblioteka.lt.
Visi bibliotekos organizuojami renginiai nemokami.