Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka dalyvauja tarptautiniame „Emocijų bibliotekų“ projekte.
Projekto metu bibliotekoje papildyta fizinė „Emocijų biblioteka“, kurioje šiuo metu yra jau 1500 knygų, vyko biblioterapijos užsiėmimai, projekto partnerių susitikimai ir kitos veiklos, tarp kurių – rašytojų konkursas.
Biblioterapijos užsiėmimuose naudotus tekstus specialiai projektui kūrė trys rašytojai: Benas Bėrantas, Paulius Norvila ir Jurga Tumasonytė. Tekstuose paliečiamos viena arba kelios iš šių temų: emocinė sveikata, socialinis atsparumas, aplinkosauginis sąmoningumas.
Kviečiame susipažinti su visais trimis tekstais ir išrinkti jums labiausiai patikusį.
Tekstai:
- Beno Bėranto „Diena po dienos“
- Pauliaus Norvilos eilėraštis
- Jurgos Tumasonytės „Druskos atsargos“
Visus tris tekstus galite rasti čia.
Savo balsą atiduoti kviečiame čia.
Teksto nugalėtojo autorius bus kviečiamas dalyvauti baigiamajame projekto renginyje, vyksiančiame rudenį.
Balsavimas vyksta iki birželio 30 d.
Projektas „Emocijų bibliotekos žmonių gerovei: pirmaujančių bibliotekų tinklo įgalinimas panaudoti biblioterapiją psichikos sveikatos gerinimui, įtraukties ir visuomenės atsparumo didinimui“ dalinai finansuojamas pagal ES programą „Kūrybiška Europa 2021–2027“.
Projekto vykdytojas: „Love for Livres“, Prancūzija. Partneriai: Kranio miesto biblioteka, Slovėnija, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Lietuva, Lodzės miesto biblioteka ir Konino miesto biblioteka, Lenkija, Prancūzų institutas Tunise, Tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Bibliotekos be sienų“, Gento universitetas ir Gento miesto savivaldybė, Belgija.




